Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Людмил Хаджисотиров: Не сме изпълнили най-голямата си цел и затова сме гладни

Рилски спортист се наложи с 82:77 на Балкан в мач от 24-я кръг на НБЛ. Ето как коментира успеха треньорът на Рилецо Людмил Хаджисотиров:

„Започнахме много добре в нападение. През първата част вкарахме 31 точки. Балкан е много силен отбор в защита, даже е първи в лигата. Допуснахме обаче да ни вкарат 24 точки. След това имахме голям спад през втората част. Вкарахме само 12 точки срещу 25 за тях, реално те така се върнаха и поведоха. Направихме корекции на почивката. До голяма степен мачът се реши в третата част, която спечелихме с 22:3. Николай Грозев вкара тройка накрая, обикновено е 25% за сезона, днес беше 80. Отбелязаха ни общо 9 тройки през първото полувреме и 15 в мача.

Накрая играхме прибързано, когато водехме. Трябваше да правим по-организирани дълги нападения, а ние направихме някак все едно ние падаме и трябва да догонваме, с което ги върнахме в мача. Въпреки това съм доволен, че по такъв начин победихме. Накрая имахме концентрация и проявихме характер. Радвам се, защото Балкан е много силен отбор, показа го и в Европа.

Има доста добри треньори, които казват, че накрая на сезона и в плейофите скъсяват ротацията си на 8 човека. Аз искам ние да играем с дълга, защото ще имаме много мачове и искам да играем агресивно в защита и в нападение и да играем на високо темпо.

Всеки, който влиза от пейката, трябва да е максимално концентриран, да мисли и да играе със самочувствие. Сега е краят на сезона, не е време някой да прави ментални грешки и да не е готов. Физически и технически грешки се случват, но всеки трябва да е максимално концентриран. Днес така се случи, мисля, че в следващия мач всички момчета максимално ще помогнат. Имаме голяма нужда от тях.

Изисквам във всеки мач да се играе максимум и да даваме най-доброто от себе си, за да влезем в ритъм за плейофите. Президентът не е поставял нещо конкретно като цели, но всички сме доста амбициозни. Изпълнили сме си целите досега, но най-голямата не сме още и затова сме гладни.“