Сигурността надделя на Осасуна - Хетафе

Съставите на Осасуна и Хетафе направиха безлично 0:0 в среща от 29-ия кръг на Ла Лига, което е добре дошло за тях, защото продължават да са на прилична дистанция от зоната на изпадащите. Ремито е трето поредно и за двата отбора в шампионата.

Хетафе показа повече футбол през първите 45 минути, а през второто домакините бяха малко по-активни. Никой обаче не намери пътя към мрежата. Маури Арамбари можеше да изведе гостите напред в 25-ата минута, но вратарят Серхио Ерера отрази. В последната минута отлично се намеси и другият страж - Давид Сория, спасявайки удар на Анте Будимир.

Мачът ще се запомни със завръщането в игра на нападателя на Осасуна Чими Авиля, който за последно беше на терена през януари 2020 г. След той имаше нещастието последователно да скъса връзки и на двете си колена, заради което се възстановяваше толкова дълго.