Интер направи нова крачка към титлата в Серия А

Лидерът в Серия А Интер направи поредна крачка към спечелването на титлата. Гландът от Милано се откъсна на 8 точки на върха в класирането след успех с 1:0 над Болоня като гост в двубой от 29-ия кръг.

Единственото попадение в мача на стадион "Ренато Дал'Ара" отбеляза белгийският голаджия на "нерадзурите" Ромелу Лукаку в 31-ата минута. Българският национал Валентин Антов остана неизползвана резерва за домакините.

С успеха Интер събра 68 точки, докато най-близкият преследвач Милан, който е с мач повече, има 60, а действащият шампион Ювентус върви четвърти с 56.

Двубоят започна с натиск на домакините, но постепенно гостите взеха инициативата и се настаниха в полето на Болоня. В 17-ата минута Кристиан Ериксен изпълни коварно пряк свободен удар, като изстреля топката по земя и тя мина близо до дясната греда. Интер продължи да е по-активен на терена, но домакините умело се бранеха. Така се стигна до 31-ата минута, когато Ромелу Лукаку откри с 20-ия си гол от началото на сезона. Белгиецът засече центриране отдясно на Алесандро Бастони с глава и въпреки намесата на стража на Болоня, топката влезе в мрежата му.

"Нерадзурите" продължиха да бъдат по-активни, но до ново попадение до края на първата част не се стигна, въпреки добрия опит на Йерди Схаутхен да изненада Самир Ханданович с удар от границата на наказателното поле. В края и Роберто Сориано пропусна отблизо след ъглов удар.

През втората част Болоня създаде няколко добри възможности да изравни резултата, но не се възползва от тях. Особено активен в заключителните минути беше влезлият като резерва Муса Джувара. За Интер пък пропусна да се разпише Лаутаро Мартинес, който нацели греда.

Болоня - Интер 0:1
0:1 - Лукаку 31

Болоня: Равалия, Томиясу, Сумаоро, Данило, Дийкс, Схаутен, Домингес, Сориано, Скав Олсен, Бароу, Сансоне

Интер: Ханданович, Скриняр, Ранокия, Бастони, Хакими, Барела, Брозович, Ериксен, Йънг, Лукаку, Лаутару.