Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Аугсбург нанесе трета поредна загуба на Хофе (видео)

Аугсбург продължава да постига добри резултати на "ВВК Арена", след като днес победи с 2:1 Хофенхайм в двубой от 27-ия кръг на Бундеслигата. Това бе четвърти пореден мач без загуба за "фугерите" у дома, като в три от тях отборът на Хайко Херлих записа победи. Рубен Варгас отри резултата още в осмата минута. Калиджури спечели с лекота единоборство с Грилич, след което нахлу в наказателното поле и пусна към Рубен Варгас, който стреля в далечния ъгъл. В 23-тата швейцарецът изпрати дълъг пас от дълбочина към Андре Хаан, който нямаше проблеми с Грилич и Ричардс - 2:0.

През второто полувреме Хофе имаше тотално превъзходство, но гостите дълго време не успяваха да стигнат до гола, като заслуга за това имаше и Рафал Гикевич, който направи две добри спасявания. Все пак "синьо-белите" върнаха едно попадение четири минути преди края след хубав гол на Роберт Сков.

С този успех Аугсбург се изкачи с две места и вече е на 11-а позиция във временното класиране. Хофенхайм е точно зад днешния си домакин, но с две точки по-малко. За "синьо-белите" това бе трето поредно поражение.