Гол в края спаси Парма от загуба срещу Беневенто

Беневенто и Парма завършиха помежду си при резултат 2:2 в двубой от 29-ия кръг на италианското първенство. Домакините от Беневенто на два пъти повеждаха в резултата, но на два пъти борещият се за оцеляване в италианския елит тим на Парма изравняваше.

Камил Глик изведе домакините напред с удар почти от голлинията в 23-ата минута, а Ясмин Куртич изравни с глава след изпълнение на ъглов удар в 55-ата. В 67-ата минута Артур Йоница, също с глава след центриране от корнер, бе точен за 2:1, но три минути преди края намиращият се до точката за дузпата Денис Ман с шут от въздуха опъна мрежата за 2:2.

Беневенто е 15-и в класирането с 30 точки, а Парма е на предпоследната 19-а позиция с 20 точки.