Шампионите от Нефтохимик с категоричен успех над Левски в полуфинал №1 (галерия)

Шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха категорична победа като гост над Левски София с 3:0 (25:20, 25:20, 25:21) в първата полуфинална среща от WINBET плейофите на волейболната Суперлига за мъже, която се игра в столичната зала “Левски София” без публика.

49 Полуфинал №1: Левски - Нефтохимик 0:3

Така бургазлии поведоха с 1-0 победи. Играе се до 2 победи от 3 мача.

На 5 април Нефтохимик е домакин на Левски във втората полуфинална среща от WINBET плейофите.

Левски поведе с 3:2 в началото на двубоя. Жани Желязков изравни с атака по блокадата от зона 2. Гордан Люцканов бе оставен на единична блокада и мощна атака от зона 4 по правата направи резултата 5:3. Пайп на Александър Николов доведе до 6:4. Валентин Братоев съумя да изравни резултата при 6:6. Нефтохимик успя да поведе със 7:6, но Гордан Люцканов успя да завърши трудна атака за ново равенство при 7:7. Двоен блок спря атака на Боян Йорданов и шампионите поведоха с 9:7. Ас на Георги Братоев даде аванс от 3 точки на бургазлии - 10:7. Ас на Георги Братоев направи резултата 12:8 при техническото прекъсване. Александър Николов атакува технично от зона 4 за 10:13. Николай Николов завърши атака през центъра за 14:10. Навършилият преди 2 дни 43 години неостаряващ Христо Цветанов атакува мощно през центъра за 11:14. Боян Йорданов записа още една точка за Левски - 12:14. "Сините" намалиха до 13:14 след мощен сервис на Александър Николов. Гордан Люцканов се възползва от разкъсаната блокада - 14:15. Двойна блокада спря атака на Боян Йорданов - 15:17. Алекс Николов намали до 16:17. Денис Карягин даде преднина от 3 точки на Нефтохимик при 20:17. Андрей Жеков взе прекъсване за Левски. Ас на Владимир Станков съкрати разликата само на 2 точки при 19:21. Николай Желязков взе прекъсване за шампионите. Блокада на Николай Николов изведе Нефтохимик до геймбол при 24:19. Александър Николов би начален удар в мрежата и бургазлии спечелиха първата част с 25:20.

Волейболистите на Левски поведоха с 3:1 в началото на втората част. Атака на Христо Цветанов направи резултата 4:2. Атака през центъра на Марк МакГивърн даде 3 точки преднина на Левски при 8:5. Волейболистите на Нефтохимик изравниха резултата при 9:9 след атака на Денис Карягин. Боян Йорданов изведе отново "сините" напред при 10:9. Бургазлии поведоха за първи път във втората част с 10:9. Възпитаниците на Николай Желязков имаха аванс от точка при техническото прекъсване 12:11. Жани Желязков атакува мощно за 14:11 и това принуди Андрей Жеков да вземе прекъсване за Левски. Георги Братоев атакува изненадващо и донесе аванс от 3 точки на Нефтохимик при 15:12. Атака през центъра на Марк МакГивърн намали до 15:17. 16-годишният Венислав Антов успя да намали разликата само до 1 точка при 16:17. Шампионите от Бургас успаха да поведат с 20:16. Андрей Жеков взе нова прекъсване за "сините". Троен блок спря атака на Александър Николов - 21:16. Денис Карягин изведе шампионите до геймбол при 24:19. Венислав Антов намали до 20:24. Младият диагонал сгреши началния удар за Левски и Нефтохимик спечели втората част с 25:20.

Играчите на Левски дръпнаха с 3:1, но Нефтохимик успя да изравни при 3:3. Ас на Николай Николов изведе Нефтохимик напред със 7:5. Илия Петков спря с блокада атака на Александър Николов - 8:5. Александър Николов хвана на блокада атака на Илия Петков - 7:8. Жани Желязков атакува в аут и Левски изравни при 8:8. "Сините" поведоха с 10:9, но Илия Петков бързо изравни при 10:10. Денис Карягин изведе бургазлии напред с 14:12, след като преодоля спокойно тройна блокада. Андрей Жеков взе прекъсване за Левски. Мощен сервис на Николай Николов принуди Алекс Николов да атакува в аут - 17:14. Ас на Николай Николов и 4 точки аванс за шампионите при 18:14. Андрей Жеков взе второто си прекъсване в гейма. Шампионите поведоха спокойно с 21:16. Боян Йорданов намали до 19:22. Ас на Жани Желязков изведе бургазлии до мачбол при 24:19. Пайп на Самуил Вълчинов намали разликата до 3 точки при 21:24. Николай Желязков взе прекъсване за шампионите. Сервис в мрежата на Самуил Вълчинов даде успеха на Нефтохимик в третата част с 25:21 и в мача с 3:0 гейма.

Денис Карягин беше най-резултатен за Нефтохимик със 17 точки (3 блока, 82% ефективност в атака (14 успешни от 17 атаки), 16% перфектно и 56% позитивно посрещане - +13). Диагоналът Жани Желязков добави 10 точки (2 аса, 38% ефективност в атака - +5). Валентин Братоев се отличи с 9 точки (1 ас, 3 блока, 42% ефективност в атака, 31% перфектно и 54% позитивно посрещане - +6).

Александър Николов бе най-резултатен за Левски с 12 точки (1 блок, 46% ефективност в атака, 9% перфектно и 36% позитивно посрещане - +2). Гордан Люцканов добави 8 точки (67% ефективност в атака, 25% перфектно и 25% позитивно посрещане - +3).

Капитанът на Левски Боян Йорданов не изигра най-добрия си мач и завърши двубоя с 4 точки (20% ефективност в атака - -5).

ЛЕВСКИ СОФИЯ – НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 0:3 (20:25, 20:25, 21:25)
ЛЕВСКИ: Владимир Станков 1, Боян Йорданов 4, Александър Николов 12, Гордан Люцканов 8, Христо Цветанов 6, Марк МакГивърн 5 – Владислав Иванов-либеро (Самуил Вълчинов 5, Венислав Антов 2, Николай Захариев, Владимир Гърков, Стоил Палев)
Старши треньор: АНДРЕЙ ЖЕКОВ
НЕФТОХИМИК: Георги Братоев 5, Жани Желязков 10, Денис Карягин 17, Валентин Братоев 9, Николай Николов 6, Илия Петков 5 – Теодор Салпаров (Стефан Георгиев, Венцислав Трифонов)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ.

Снимки: Владимир Иванов