Испания не сбърка срещу Косово (видео)

Испания очаквано надигра с 3:1 у дома Косово в среща от квалификационна Група "B" за Мондиал 2022. Така тимът на Луис Енрике събра 7 точки от 3 мача и е лидер в класирането в групата, с точка аванс пред Швеция. Златан Ибрахимович и компания обаче са и с мач по-малко. Гърция и Грузия са съответно с 2 и 1 точки в групата, а на последното място е Косово с 0 точки.

Испанците решиха мача в рамките на 2 минути през първото полувреме. В 34-ата минута халфът на РБ Лайпциг Дани Олмо изведе "Ла Роха" напред в резултата с много красив гол. 22-годишният играч получи топката от Жорди Алба в наказателното поле на гостите и с майсторски удар изстреля кълбото в горния ляв ъгъл на стража Самир Уйкани.

В 36-ата минута крилото на Манчестър Сити Феран Торес демонстрира качествата си. Той получи дълъг извеждащ пас от Педри, напредна отдясно на вратата и със страхотен шут не даде шанс на Уйкани, като топката се отби и от десния страничен стълб преди да се оплете в мрежата след изпълнението на 21-годишния талант.

В 70-ата минута Бесар Халими върна за кратко интригата в мача, като наказа груба грешка на вратаря на Атлетик Билбао Унай Симон. Стражът реши да излиза напред, далеч извън пределите на вратата си и Халими майсторски го прехвърли, реализирайки едно от най-впечатляващите попадения от началото на квалификациите.

Само 5 минути по-късно обаче резервата Жерард Морено сложи точка на спора. Играчът на Виляреал бе точен с глава след изпълнение на ъглов удар и оформи крайния резултат.