Украйна на Шевченко се подхлъзна срещу Казахстан

Отборите на Украйна и Казахстан завършиха при резултат 1:1 в мача помежду си от Група "D" на световните квалификации. В 20-ата минута грешка на гостите в средата на терена позволи на футболистите на легендата Андрий Шевченко да организират бърза контраатака, при която Олександър Зинченко изведе в добра позиция в наказателното поле на противника Роман Яремчук и той с хубав изстрел опъна мрежата зад стража Стас Покатилов.

В 59-ата минута Серикан Мужиков с блестящ изстрел от границата на наказателното поле изравни резултата, а в оставащите около 30-ина минути до края украинците така и не намериха начин да се преборят за победата.

Така воденият от Шева тим остава без поражение, но и без победа в изиграните от отбора дотук 3 срещи и с 3 точки е на второ място в групата. Лидер е Франция със 7 точки, а след украинците се нареждат Финландия (2), Босна и Херцеговина (1) и Казахстан (1).