Норвегия бързо навакса загубените точки (видео)

Норвегия надви с 1:0 като гост Черна гора и завърза интригата в група "G" от световните квалификации. Отборът на Стале Солбакен стигна до успеха в Подгорица с гол на Александър Сьорлот в 35-ата минута. По този начин скандинавците събраха 6 точки и се изравниха с Нидерландия и Черна гора, а начело с актив от 7 точки е Турция.

Норвегия влезе като фаворит в мача. Скандинавците бяха пределно амбицирани да си върнат самочувствието след позорната загуба с 0:3 от Турция у дома. Черна гора пък се целеше в трета поредна победа след успехите срещу аутсайдерите в групата Латвия и Гибралтар.

Само четирима от титулярите срещу Гибралтар, сред които и бившият вратар на Левски Милан Миятович, започнаха и днес. Промените в състава на Норвегия бяха две, като от първата минута се появиха Йонас Свенсон и Мортен Торсби вместо Юлиан Риерсон и Фредерик Мидшьо.

Черногорците подходиха предпазливо, но контраатаките им бяха опасни. На два пъти през първото полувреме Стеван Йоветич се измъкна от защитата на гостите, но сбърка с последния пас към Урош Джурджевич. Футболистът на Спортинг Хихон също създаде доста проблеми на бранителите на Норвегия. След негов пробив и удар Руне Ярщайн направи важно спасяване в 26-ата минута.

Норвежците доминираха в притежанието на топката, но Холанд оставаше изолиран от съотборниците си. В 13-ата минута Айер стреля неточно, а в 20-ата Торсби уцели гредата. Нов шанс за гостите се откри в 29-ата минута. Тогава Холанд се размина с топката, но Свенсон нанесе удар, който рикошира в противников играч и на Миятович отново не се наложи да се намесва.

В 35-ата минута Мохамед Елиунуси направи великолепен пробив отляво и намери връхлитащия в наказателното поле Сьорлот, който отблизо откри резултата. В самия край на полувремето Мартин Йодегор комбинира с Холанд, но неговият изстрел беше блокиран.

В началото на втората част Йоветич можеше да изравни, но Ярщайн изби удара му с глава след добро центриране на Адам Марушич. В 61-ата минута най-накрая се откри възможност и пред Холанд. Нападателят на Норвегия обаче прати топката високо в аут.

Смените не помогнаха на домакините да избегнат поражението. В последния четвърт час черногорците опитаха да притиснат съперника, но стигнаха само до удар с глава на Стефан Савич, попаднал в ръцете на вратаря. В добавеното време резервата на Норвегия Джошуа Кинг уцели греда.