Васил Евтимов: Константин Коев игра за отбора, днес беше лидер

Черноморец отстъпи с 85:110 на Рилски спортист в мач от 22 кръг на НБЛ. Ето как коментира загубата треньорът на бургазлии Васил Евтимов:

„Първо искам да кажа нещо, което най-много ми хареса. Търсих реакция от Константин Коев, Ангел Пейчинов и Евгени Хаджирусев, който днес не игра. Те показаха уникална игра. За мен, този мач беше важен, защото исках те да реагират. Те реагираха по най-професионалния начин. Коцето има 7 асистенции, не вкара много точки, но наистина игра за отбора. Днес наистина беше лидер. Това ми достави най-голямото удоволствие.

Мисля, че ние сме се абонирали Рилски спортист да ни вкарва по 100 точки всеки мач. По принцип Рилски има най-доброто нападение в България. Това не е тайна за никого. Кош за кош няма как да играем с тях. Исках Рилски да вкара 80-82 точки, но те имаха 60 на полувремето. Аз им казах, че може да съм най-големият мотиватор в съблекалнята, да ги карам да играят защита, но те ако не искат да играят защита отвътре от себе си, няма как да стане. Казах им, че по два часа всеки ден можем да играем защита, но това не е начинът. Просто искам да им дойде отвътре самочувствието да играят защита.

Днес имаше баскетбол само в първите 10 минути, според мен. След това Рилски показа класата си, показа, че е най-добрият отбор в България. Този мач го забравяме, няма какво да коментирам повече. Предстои ни мач срещу Левски след два дни, надявам се играчите да се възстановят.“