Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград 2:1

Добре смазаната машина на Удо сгази и Черноморец

Отборът на Рилски спортист записа шестата си поредна победа в Националната Баскетболна Лига. Машината на старши треньора Людмил Хаджисотиров не остави абсолютно никакви шансове на Черноморец и го прегази с крайното 110:85 (30:27, 30:15, 28:26, 22:17) в двубой от 22-я кръг на мъжкия баскетболен шампионат, проведен в зала "Арена Самоков".

По този начин Рилецо, който е лидер в класирането, вече разполага с актив от 18 победи и 2 загуби от началото на сезона в първенството. Черноморец пък допусна десетата си загуба през кампанията, като отборът на Васил Евтимов има и 8 успеха на сметката си.

За домакините в игра не се появи Николай Михайлов, който е близо до завръщане. В състава на "акулите" липсваха Евгени Хаджирусев, Борис Войков и Мартин Чоков.

ПЪРВА ЧЕТВЪРТ:

Черноморец започна мача много силно в нападение и отбеляза първите си две стрелби от тройката, дело на Константин Коев и Марвин Смит, чрез които поведе с четири точки при 4:8. Брендън Браун и Тихомир Желев обаче донесоха едноточкова преднина на своя тим, преди бургазлии да отвърнат със свръхзвукова серия от осем поредни точки, повеждайки с 11:18 след изиграването на първите пет минути. "Акулите" продължаваха да хапят своя съперник и натрупаха сериозен брой точки в подкошието на Рилецо, за да задържат седемточковата си преднина при таймаута на Людмил Хаджисотиров - 13:20.

След прекъсването домакините от Самоков затегнаха защитата си и успяха да обърнат резултата в своя полза за отрицателно време след серия от 10:2 - 23:22 за Рилски спортист и този път таймаут от щаба на бургазлии. Носителите на Купата на България продължаваха методично и спокойно да държат крехкия си аванс, като краят на първата четвърт дойде при 30:27 в полза на Рилецо.

ВТОРА ЧЕТВЪРТ:

Страхотна забивка на Трей Портър даде начало на втората четвърт, но Черноморец успя да изравни резултата веднага след това при 32:32. "Акулите" дори поведоха с точица след кош на Уендъл Люис, което допълнително ядоса домакините и те стартираха серия от осем поредни точки, осигурявайки си преднина при 41:34. С течение на времето късата ротация на гостите оказа влияние, умората се натрупа, а Рилски спортист не изрази съжаление и поведе с 10 точки след две поредни забивки на Нико Карвачо и тройка на Павлин Иванов на бърза атака - 48:38.

Изключителната отборна игра на Рилски спортист и няколкото поредни грешни отигравания на Черноморец позволи на домакините да се оттеглят в съблекалнята на цели 18 точки актив преди началото на второто полувреме - 60:42.

ТРЕТА ЧЕТВЪРТ:

Рилецо продължи наказателната си акция от втората четвърт и даде великолепно начало на второто полувреме с четири бързи точки, чрез които разликата в резултата стана 22 точки при 64:42. "Акулите" обаче показаха характер и направиха добра серия от осем поредни точки, за да намалят изоставането си до 14 след две тройки на Ангел Пейчинов - 64:50. Домакините охладиха ентусиазма на гостите и отново покачиха преднината си в рамките на 20-те точки, повеждайки със 73:52 при оставащи около 5 минути от третата четвърт.

Бургазлии се опитваха да се закачат в резултата и да намалят изоставането си, но самоковци не позволяваха нищо подобно и трупаха точки чрез успешните комбинации между Златин Георгиев и Трей Портър - 85:68. Последният кош в третата четвърт отново бе дело на играч от домакините - тройка на Тихомир Желев постави 20-точковата разлика на таблото в зала "Арена Самоков" - 88:68.

ПОСЛЕДНА ЧЕТВЪРТ:

Самоковци нямаха намерение да намаляват оборотите и потеглиха със серия от 12:3 в последната четвърт, достигайки до кота 100 още в четвъртата минута игра от финалния период - 100:71. Сериозната разлика в резултата и предизвестеният победител даде шанс на някои от младите таланти на двата отбора да получат минути във финалните акорди от двубоя, който приключи при 110:85.

Шестима играчи на балансирания тим на Рилецо завършиха с двуцифрен точков актив. Брендън Браун поведе колоната с 21 точки, Павлин Иванов се включи от пейката с 18 точки, Трей Портър наниза 16 и хвана 8 борби, Алекс Симеонов наниза 15 точки, а Тихомир Желев и Николас Карвачо се разписаха с по 12 точки.

Марвин Смит бе лидер за Черноморец с 19 точки и 6 борби, Дианте Болдуин остави 17 и 7 асистенции, а Ангел Пейчинов и Уендъл Люис завършиха с по 14 точки.

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Брендън Браун 21, Тихомир Желев 12, Мирослав Васов, Алекс Симеонов 15, Николас Карвачо 12 (Павлин Иванов 18, Трей Портър 16, Деян Карамфилов 7, Златин Георгиев 5, Георги Адирков 4, Христо Бъчков)

ЧЕРНОМОРЕЦ: Дианте Болдуин 17, Ангел Пейчинов 14, Константин Коев, Марвин Смит 19, Уендъл Люис 14 (Симеон Русинов 7, Красимир Маринчевски 4, Ерджан Терзи 3, Милош Милодрагович 2, Томас Читадзе)