Людмил Хаджисотиров: За 5 минути ни вкараха 20 точки, това е несериозно

Рилски спортист победи със 110:85 Черноморец в мач от 22 кръг на НБЛ. Ето как коментира успеха треньорът на тима от Самоков Людмил Хаджисотиров – Удо:

„Черноморец има силни играчи, силни индивидуалности. В първите 5 минути, ако не се лъжа, ни вкараха 20 точки. За мен това е несериозно. Доста от тях от нави грешки и липса на концентрация. Така че такива неща, такива грешки няма как да се подминават при нас. Това е добра причина за повече тренировки. Смятам, че във втората част свършихме добра работа в защита. Удържахме ги до 15 точки. Мисля, че преди да влязат малките бяха на 71 точки, малко повече от 3 минути преди края. Защитата ни се подобри. На полувремето им казах, че една дума няма да кажа за нападение, защото бяхме вкарали 60 точки. Движим добре топката, имаме заплахи в подкошието и от тройката, така че всичко е въпрос на защита. Много мачове се насъбраха, имаше някаква умора. Не е лесно постоянно да е мотивиран отборът на 100%, но каквото зависи от нас, ще го направим.“