Люксембург шокира Ирландия насред Дъблин

Люксембург поднесе може би един от най-изненадващите резултати и надделя в гостуването си на Ирландия с 1:0 с гол на Родригес пет минути преди края на мача. Това бе едва третата победа за скромния тим от малката страна в гостуване след цели 124 мача в европейски и световни квалификации. Домакините пропуснаха първото си наистина чисто положение малко преди да са изтекли 20 минути от срещата, когато Джеймс Колинс се измъкна от бранител на няколко метра пред голлинията и засече центриране, но стражът на Люксембург отрази.

На почивката в игра се появи Роби Брейди в желанието на ирландците на изострят натиска пред вратата на своите гости. Именно Люксембург обаче стигна до първото по-опасно положение през вторите 45 минути, когато техен играч стреля опасно от фаул, но топката премина вдясно от гредата на стража на Ирландия. Изненадващо или не, но Люксембург изглеждаше по-опасният отбор след почивката като успяха да предизвикат няколко разбърквания пред вратата на домакините.

В 85-ата минута именно гостите успяха да достигнат до така желаното попадение след много силен изстрел от десятката на тима Жерсон Родригеш, който прати неспасяемо топката в десния ъгъл на от над 25 метра. След попадението ирландците отправиха няколко удара, но в крайна сметка изненадващо загубиха срещу аутсайдера в своята група.