Очаквайте: Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна

Чехия и Белгия не излъчиха победител в мач с два гола и три греди (видео)

Отборите на Чехия и Белгия не излъчиха победител в сблъсъка помежду си от 2-ия кръг в група "Е" на световните квалификации. Двубоят в Прага завърши при резултат 1:1, но той бе доста динамичен, с положения и пред двете врати и три греди - две за домакините и една за гостите. Лукаш Провод даде преднина на Чехия в 50-ата минута, но Ромелу Лукаку възстанови равенството в 60-ата минута и този резултат се запази до края на мача.

Първото полувреме бе доста интересно. Гостите имаха първата възможност в 9-ата минута, когато наглед лек удар на Мертенс по земя затрудни вратаря на Чехия. Домакините пък отговориха с изстрел отблизо на Янкто и спасяване на Тибо Куртоа в 14-ата минута.

Само две минути по-късно Кременчик напредна на скорост и стреля в гредата. В 31-ата минута пък Белгия пропусна най-добрия си шанс в мача до момента. Ромелу Лукаку центрира за Кевин де Бройне, който стреля с глава отблизо, но в ръцете на вратаря.

В началото на втората част Чехия стигна до откриване на резултата. Провод получи на границата на пеналта, освободи си пространство и със силен изстрел по земя вкара за 1:0.

Десет минути по-късно обаче резултатът бе изравнен. Лукаку бе изведен пред наказателното поле, на два пъти финтира прекия си пазач Ондрей Челустка и с удар под плонжа на вратаря вкара за 1:1.

Последва размяна на положения пред двете врати. В 69-ата минута Боршил отправи опасен диагонален удар и Куртоа трябваше да спасява. В ответната атака Де Бройне си освободи пространство и стреля, но топката се отби от гредата.

В 84-ата минута гредата отново попречи и на домакините да стигнат до гол след страхотен изстрел на Боршил, но топката се отби от напречната греда. В самия край на мача пък Тоби Алдервейрелд имаше важна намеса, избивайки топката пред голлинията след изстрел с глава на Томаш Соучек.

В крайна сметка мачът завърши без победител, като и двата тима имат по 4 точки и заемат 1-ото и 2-ото място в групата, но са с мач повече от своите конкуренти. Чехите са на върха заради по-добра голова разлика.