Още 3 титли и три сребърни отличия за борците ни на турнира "Петко Сираков- Иван Илиев"

Още 3 титли и три сребърни отличия спечелиха борците ни на турнира „Петко Сираков- Иван Илиев“ за мъже и жени до 23 г. в зала „Диана“ в столицата.

При 57-килограмовите на свободния стил Мехмед Мехмед постигна категорична победа над европейския шампион при кадетите Бесир Алили (Македония) – туш, след като губеше с 0:2. Първи при свободняците стана и Георги Иванов. Шампионът на България при мъжете и юношите в кат. до 125 кг записа 3 победи от 3 срещи и се окичи с титлата.

При жените победителка е Фатме Шабан (53) след успех над Петя Липчева с 12:2. А сребро заслужиха Светослав Николов в категория до 87 кг при класиците, след инфарктна среща над Илиас Пагалидис (Гърция)– 6:6.

Bтори остана и Мариян Маринов (97 кг) след поражение от румънеца Никос Ожот – 2:13. В свободния стил сребро спечели и Николай Димитров, който на финала отстъпи пред румънеца Кристиян Бруно – 0:10. В категория до 60 кг на класическия стил стартира европейският шампион Едмонд Назарян, но след две победи получи травма и не излезе на полуфинала. Така за титлата утре ще спорят Цветан Сирашки срещу Мартин Велев.

В другия финал при класиците Николай Дзезов ще излезе срещу венецуелеца Антони Паленция при 67-килограмовите. А в свободния стил в решителната схватка в категория до 86 кг сили ще мерят Христо Илиев и Джемал Али.

Утре надпреварата започва от 11 часа.Срещите може да следите на сайта на БФ Борба.