Александър Груев: Няма да се главозамайваме

Макар и неочаквано, Александър Груев направи официалния си дебют на основното място на пейката на Академик (Пловдив). Асистент треньорът на пловдивчани замести своя колега Йордан Янков (лични проблеми) по време на победата над Берое с категоричното 93:68 в двубой от 22-я кръг на НБЛ. Ето какво сподели щастливият бивш капитан на пловдивчани след мача:

Академик смачка Берое под ръководството на Сашо Груев

"Няма да лъжа - чувството е страхотно, но заслугата е основно на играчите, защото оставиха всичко от себе си на терена. Още от първата минута подходиха изключително сериозно в защита и това беше ключът към успеха. Хубавото беше, че и във второто полувреме успяхме да задържим същата агресия в защита. Отделно това, че аз днес водих отбора, не значи, че ние не сме тренирали всички заедно. Тактиката е на целия треньорски щаб, просто стечение на обстоятелствата.

Движихме топката много и нямаше егоистични отигравания. Радвам се, че почти всички успяха да поиграят. Продължаваме да гледаме напред, няма да се главозамайваме, защото и предният път като победихме Берое и се озовахме в четворката, след това допуснахме две поредни загуби от преки конкуренти. В момента не мога да кажа, че гоним класиране, а гледаме мач за мач.

Със сигурност ще спечелим много като опит от мача срещу Апоел Холон. Първо се надявам да се приберем живи и здрави, чака ни тежко пътуване. Надявам се да се възстановим за мача на първи срещу Ямбол и ако успеем да повторим играта от днес мисля, че ще се поздравим с успеха", заяви Александър Груев в ефира на Max Sport 2.