Турция разби Норвегия, Холанд с два отменени гола

Турция продължи със сензационните си резултати на старта на световните квалификации в Група G и след като онзи ден надделя с 4:2 над Нидерландия на “Ататюрк”, днес южните ни съседи разбиха с 3:0 като гост Норвегия. Така те събраха шест точки и излязоха начело в своята група, където шест точки след два мача още Черна гора. Турците успяха да поведат още в 4-ата минута, когато отлично разиграване в средата на терена изведе на лявото крило, той центрира успоредно на голлинията и там Озан Туфан простреля стража на домакините за 1:0. В 11-атата минута норвежците отбелязаха попадение чрез голямата си звезда Ерлинг Холанд, но то бе отменено поради засада.

Гостите удвоиха след по-малко от 30 минути игра, когато Чаглар Союнджу надскочи защитата на норвежците след корнер и се разписа с глава за 2:0. Само няколко минути по-късно домакините можеха да намалят, но ударът на Мохамед Елинуси премина покрай вратата на Чакир. Казанджъ пропусна прекрасна възможност да отбележи трети гол три минути преди края на първото полувреме - той се оказа сам срещу вратаря, но бе догонен от бранител на Норвегия, който в крайна сметка успя да изчисти в корнер.

Голмайсторът на първото попадение Озан Туфан направо шокира норвежците с второто попадение и трето за неговия тим в 59-ата минута, когато с блестящ удар извън наказателното поле прати топката в далечния ъгъл на Ярстейн. Четири минути по-късно звездата на норвежците Еркинг Холанд видя как съдията му отменя второ попадение, тъй като отново се бе озовал зад гърба на защитата на гостите при получаването на топката. В 80-ата минута Кристиан Торсвед остави домакините с човек по-малко и като че ли уби и последните надежди за играчите на Сале Солбакен за нещо повече в тази среща.