Черна гора продължи с отличното си представяне и "лети" след втора поредна победа

Черна гора продължи отличното си рпедставяне в началото на квалификациите за Мондиал 2022 в Катар. Играчите на Миодраг Радулович постигнаха втора поредна победа в Група G, където са още отборите на Турция, Холандия, Латвия, Норвегия и Гибралтар, Именно срещу последните днес “соколите” не срещнаха сериозни проблеми и записаха нови три точки в актива си след 4:1. На вратата на победителите пък бе бившият вратар на Левски Милан Миятович.

Головете бяха дело на Фатош Бечирай (26’), Марко Симич (43’), Зарко Томашевич (53’) и Стеван Йоветич в 80-ата.

Черна гора откри резултата в 26-ата, когато Джурджевич центрира, а Бекирай насочи с глава топката, която срещна и двете странични греди преди да се окаже в мрежата.

В 30-ата минута се получи комична ситуация, когато играчите на Гибралтар успяха да изравнят, но попадението им бе отменено, тъй като съдията вече бе дал сигнал за дузпа при отбелязването. Така гостите все пак достигнаха до 1:1 чрез Стюш, макар и минута по-късно.

Черна гора отново излезе напред две минути преди края на първото полувреме, когато центриране намери Шимич в наказателното поле и той не сгреши за 2:1.

В 52-ата домакините вече имаха комфортна преднина от две попадения, след като Томашевич се разписа за 3:1 от корнер. Десет минути преди края Стеван Йоветич оформи крайното 4:1 в полза на домакините.

Това изкачи Черна гора на първо място в групата преди изиграването на останалите мачове от нея по-късно тази вечер.