Йоветич донесе обещаващо начало на Черна гора

Черна гора стартира успешно битката в изключително тежката квалификационна Група G за световното първенство през следващата година, в която са още отборите на Нидерландия, Турция и Норвегия. "Соколите" спечелиха ценни три точки, след като стигнаха до обрат и победа с 2:1 в гостуването си на Латвия. Янис Икауниекс даде аванс на домакините в 40-ата минута след хубав изстрел от въздуха. Още в следващата минута обаче Стеван Йоветич изравни с удар отблизо. Капитанът на черногорците направи пълен обрат девет минути преди края.

След три дни Черна гора приема аутсайдера Гибралтар, така че има всички шансове да стартира с пълен актив след първите два кръга. Латвия пък гостува на фаворита Нидерландия, който по-рано днес изненадващо загуби от Турция.