Турнир по Star Craft II - Ден 3: Bellum Gens Elite Stara Zagora 2024

ЦСКА удари Фаб Файв в ББЛ А Група

ЦСКА се наложи над Фаб Файв със 72:65 в среща от западния регион на ББЛ А група, проведена в зала "Сейнт Джордж" в София. Въпреки че отстъпваше при борбите, именитият столичен тим направи много по-малко грешки, а също така отбеляза 11 тройки срещу само 4 за опонента си.

„Червените“ взеха леко предимство в началото на срещата, а след десет минути игра водеха с 22:17. През втория период съперникът им стигна до пълен обрат, но на почивката ЦСКА отново бе напред, този път при 42:35. Преднината на баскетболистите на Христо Ценов достигна 16 точки през второто полувреме и въпреки че Фаб Файв намали само на 2 в края, успяха да удържат водачеството си.

Виктор Маргаритов завърши със 17 точки и 7 борби за победителите, Филип Каменов се отчете с 16 точки и 9 борби, Димитър Генов отбеляза 11 точки.

Камен Атанасов се отчете с 23 точки и 10 борби за Фаб Файв, по 13 точки отбелязаха Павел Теофилов (20 борби) и Мартин Горунов (16 борби), с 12 точки е Красимир Кръстев.