Голов спектакъл в Будапеща в дебюта на Пауло Соуса (видео)

Най-добрият футболист за миналата година Роберт Левандовски отбеляза един гол, а Полша завърши 3:3 при гостуването си на Унгария в среща от група I на световните квалификации. Срещата бе дебют за селекционера на поляците Пауло Соуса.

Унгария откри резултата при първата си атака. В шестата минута Атила Фиола пусна великолепен пас към Роланд Шалай, а нападателят на Фрайбург преодоля Войчех Счесни. Ветеранът Адам Салай удвои аванса на домакините в началото на второто полувре.

Полша се върна в мача и изравни благодарение на промените на Пауло Соуса. Той направи три смени преди да е изминал час игра, а резервите веднага му се отблагодариха. Кристоф Пьонтек се разписа с първото си докосване. Асистенция за гола нправи Камил Йозвяк, който вкара секунди по-късно.

Вили Орбан реализира петия си гол за Унгария в 78-ата минута и домакините отново поведоха. Левандовски обаче не бе казал думата си. Голмайсторът на Байерн изравни за 3:3 в 82-ата минута с мощен удар, като това бе единствената добра възможност, която се откри пред него за целия мач.