Англичаните вкараха пет гола на аутсайдер (видео)

Англия постигна очаквана победа с 5:0 над Сан Марино на "Уембли" на старта на световните квалификации. Отборът на Гарет Саутгейт можеше да спечели и с далеч по-голям резултат, но направи редица пропуски.

Джеймс Уорд-Праус откри резултата с първия си гол за националния отбор в 14-ата минута. Тогава той се възползва от ниско центриране на Бен Чилуел. Доминик Калвърт-Люин удвои аванса на домакините седем минути по-късно. Нападателят на Евертън се разписа след удар с глава.

Рахим Стърлинг направи резултата 3:0 в 31-ата минута, след като ударът му бе отклонен и топката се озова в мрежата. Осем минути след почивката Джеси Лингард намери Калвърт-Люин и той отбеляза втория си гол в мача.

Последваха смени и англичаните загубиха ритъма си. Нападателят на Астън Вила Оли Уоткинс дебютира за тима с гол. Той се появи като резерва и в 83-ата минута се разписа. Вратарят на Сан Марино направи поредица от блестящи спасявания след удари на Чилуел, Мейсън Маунт, Лингард и Уорд-Праус.

Следващите мачове на Англия от група I са гостуване на Албания и домакинство на Полша. Другите отбори в тази група са Унгария и Андора.