Вълна от критики към съдийството на мача Ямбол - Левски Лукойл

Отборът на Левски Лукойл записа втора поредна мъчителна победа, след като заличи двуцифрен пасив и надделя над Ямбол с 87:80 в двубой от 22-я кръг на НБЛ през вчерашния ден. Ямболии имаха преднина от 10 точки в началото на последната четвърт, но допуснаха обрат във финалните пет минути от срещата, след като натрупаха сериозно количество лични нарушения и по този начин позволиха на “сините” да си тръгнат с победата.

Ямбол наниза 13 тройки, но Левски Лукойл се измъкна в края (видео)

След мача феновете в социалните мрежи обърнаха внимание на съдийството в двубоя, като коментарите бяха породени от факта, че Левски Лукойл изпълни цели 32 наказателни удара, докато Ямбол се задоволи с едва 5. Трима играчи на домакините пък бяха извадени от игра заради натрупани фаулове - Андрей Иванов, Уили Атууд и Стоян Петков.

“Отвратен съм от поведението на съдиите в този мач тези не са мъже срам и позор”, гласи един от коментарите в социалните мрежи. “Няма такива тесли. Освен всички тези фалове имаше и други фрапантни отсъждания”, добавя друг фен. “Срам и позор за баскетбола в България, тези съдии само могат да откажат хора да дават пари да гледат срам”, категорично е и трето мнение. Рефери на мача бяха Иван Маринов, Валери Енев и Серафим Петров.