Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Ямбол наниза 13 тройки, но Левски Лукойл се измъкна в края (видео)

Въпреки, че наниза 13 тройки, Ямбол отстъпи с 80:87 (22:21, 12:24, 23:20, 30:15) на Левски Лукойл като домакин в изключително драматичен мач от 21-я кръг на НБЛ. Така, „сините“ запазват третото си място във временното класиране с баланс 16-4, а Ямбол е на седмо място в таблицата с 7-12.

Срещата започна равностойно, като след 10 минути игра Левски имаше само точка преднина (22:21). Във втората част домакините от Ямбол поеха инициативата, притиснаха съперника и се оттеглиха с аванс от 11 точки на почивката (45:34). Въпреки, че „сините“ спечелиха третата четвърт, преди заключителната част те продължиха да отстъпват на съперника си (57:65). В последната част Левски започна да топи пасива си, докато не достигна до пълен обрат 05:43 минути преди края с кош на Чавдар Костов (70:69). Два точни шута от далечно разстояние на Дарин Иванов обаче върнаха преднината на Ямбол (75:72). Последваха нови обрати, а в крайна сметка осакатения заради нарушения състав на Тони Дечев не успя да спре устрема на Левски.

Венцислав Петков беше най-резултатен за Левски Лукойл с 21 точки, Кийт Бенсън вкара 19, с 14 завърши Чавдар Костов. За Ямбол Ерик МакГил записа дабъл-дабъл – 22 точки и 10 асистенции, Уили Атуд наниза 21 точки, а 17 добави Дарин Иванов.