Норвегия не срещна трудности срещу Гибралтар

Отборът на Норвегия записа първи три точки в световните квалификации за Мондиал 2022, след като победи с 3:0 като гост аутсайдера в група G Гибралтар. В другите мачове от потока Турция надигра Нидерландия с 4:2, а Черна гора надви като гост Латвия.

Голямата звезда на Норвегия Ерлинг Холанд изведе тима като капитан, но изненадващо не записа името си сред голмайсторите. Александър Сьорлот откри за гостите в 43-ата минута, които получиха втори гол до почивката, а негов автор стана Кристиян Торствед. След почивката Йонас Свенсон с чудесна техника оформи крайния резултат, който можеше да бъде и по-убедителен, ако стражът на Гибралтар Дейл Колиънг не се беше отличил с няколко отлични намеси.

ГИБРАЛТАР - НОРВЕГИЯ 0:3
0:1 - Сьорлот 43
0:2 - Тортсвед 45
0:3 - Свенсон 57