Резултати и голмайстори от световните квалификации

Световните квалификации за Мондиал 2022 в зона Европа продължиха и днес с поредна порция от 13 вълнуващи мача. За нас най-голям интерес безспорно предизвикваше двубоят на България срещу Швейцария на националния стадион "Васил Левски". "Лъвовете" загубиха с 1:3, с което продължиха негативната си серия. В другия мач от групата Италия не среща проблеми със Северна Ирландия и спечели с 2:0. След три дни "адзурите" ще гостуват в София.

В група В Испания изненадващо се препъна срещу Гърция - 1:1. Отборът на Луис Енрике поведе и пропусна доста положения, а гостите изравниха от дузпа в началото на второто полувреме. Златан Ибрахимович се завърна в националния отбор на Швеция с победа. "Тре кронур" надвиха Грузия с 1:0, а Ибра подаде за гола на Виктор Клаесон.

В група F Дания победи Израел с 2:0 в Тел Авив, Молдова изпусна трите точки срещу Фарьорските острови - 1:1, а Шотландия и Австрия направиха зрелищно 2:2.

В група също не липсваха голове. Англия срази Сан Марино с 5:0, Унгария и Полша сътвориха истински спектакъл, завършил 3:3, а Албания постигна минимален успех с 1:0 при визитата си на Андора.

В група J Германия разгроми Исландия с 3:0, като вкара два гола още до 7-ата минута, а балканското дерби между Румъния и Северна Македония завърши 3:2. Нападателят на Лудогорец Клаудиу Кешерю игра до 63-ата минута за северните ни съседи.