Лига на нациите по мини футбол: Словакия - България (Финал) 1:0

Фийни: Трябваше да предизвикаме себе си и да вкараме още

Наставникът на Пирин (Благоевград) Уорън Фийни изрази задоволството си след гръмката победа на своя тим над Локомотив (Горна Оряховица) в мач от 24-ия кръг на Втора лига. “Орлетата” се наложиха с 5:1 и по този начин се изкачиха отново на първото място в класирането.

Пирин не изпита затруднения срещу Локо (ГО) и записа най-убедителната си победа през сезона (видео)

“Искам да благодаря на целия състав, който работи по състоянието на терена. Те работиха много здраво, за да е добро игрището и да изиграем този мач. Хубаво е, че вкарахме първи гол, момчетата играха добре. Играхме с енергия, скорост, така искам да играем футбол. Разочарован съм от това, че допуснахме попадение, но в атака бяхме фантастични.

Вратарят трябваше да прави невероятно спасяване от корнер, но той е прекрасно момче. Има такива двубои, в които трябва да прави невероятни спасявания.

Исках да не спираме, исках да спечелим с голям резултат. Трябваше да предизвикаме себе си. Ако погледнем Манчестър Сити например, те никога не спират. Страхотно е, че вкарахме голове, но през втората част трябваше да вкараме още. Не доминирахме през всичките 90 минути, но аз съм доволен.

Ние използваме и младите играчи, които са много добри, искам да има конкуренция в състава.

Нормално е да допускаме повече голове като гости, но ние играем добре като домакини. Трябва да вършим нещата с удоволствие, играчите трябва да дават всичко от себе си.

Момчетата ще имат своята почивка, аз също имам нужда от такава. Всички трябва да са на линия и да продължават. Надявам се да се насладят на почивката си”, заяви Фийни.