Пирин не изпита затруднения срещу Локо (ГО) и записа най-убедителната си победа през сезона (видео)

Пирин (Благоевград) нанесе тежък удар на Локомотив (Горна Оряховица) в последния мач от 24-ия кръг на Втора лига. “Орлетата” се наложиха с 5:1 и оглавиха еднолично класирането във второто ниво на българския футбол. 4 от попаденията бяха реализирани още през първата част и то само в рамките на 20 минути. Старокин (20’), Карачанаков (31’), Гощелиани (33’) и Спас Георгиев (40’) бяха точни през първото полувреме, а през вторите 45 минути паднаха другите две попадения, когато отново Гощелиани (53’) и Мирчев (79’) отбелязаха.

Пирин без Манолев срещу Локо (ГО)

В 9-ата минута дойде и първата възможност в мача. Тогава Спас Георгиев навлезев наказателното поле на Локомотив и опита центриране, което вратарят изби. Топката обаче дойде удобна за волето на Венцислав Бенгюзов, който не се поколеба и стреля от границата на наказателното поле, но Християн Христов отново се намеси.

10 минути по-късно гостите също пропуснаха шанс да отбележат. Джунейт Яшар изпълни добър корнер, като намери открилия се Тодор Таушанов. Защитникът на Локомотив обаче не успя да вкара от непосредствена близост до голлинията на “зелените”, след като Петър Петров спаси.

Само минута по-късно обаче Пирин поведе. След добро взаимодействие отдясно между Исуф и Георгиев футболистът с номер 17 подаде към освободилия се Орлин Старокин. Бившият футболист на Левски успя да нанесе хубав и плътен удар от точката за изпълнение на дузпа, с който матира Христов и откри - 1:0.

В 31-ата минута благоевградчани получиха правото да изпълнят пряк свободен удар в близост до дъгата на наказателното поле. Зад топката застана Антон Карачанаков, който изпълни изключително красиво фаула и успя да удвои резултата за своя тим.

Само няколко секунди по-късно Пирин вече водеше с 3:0. След добра атака отдясно Спас Георгиев стреля по диагонал, Християн Христов изби, но след това защитник на гостите не успя да изчисти. Така топката попадна у Гурам Гощелиани, който от близка дистанция вкара и направи резултата класически.

Въпреки комфортния резултат, отборът на домакините не спря да атакува. В 40-ата минута “зелените” успяха да вкарат и четвърто попадение. След центриране на Красимир Станоев кълбото попадна у Карачанаков, който разигра отляво, стреля, но вратарят изби. При добавката обаче Спас Георгиев не сбърка на празна врата и покачи до 4:0.

Началото на втората част започна така, както завърши и първата - с натиск на домакините. В 53-ата минута Красимир Станоев отляво подаде по земя на Гощелиани, който се намираше околото точката за изпълнение на дузпа. Грузинецът пое добре с гръб, успя да се обърне, премина през бранители на Локомотив и нанесе добър шут, с който остави стража на гостите безпомощен - 5:0.

В 73-ата минута Антон Карачанаков също опита късмета си, но изстрелът му премина високо над напречната греда.

В 79-ата минута гостите все пак успяха да върнат едно попадение. Нападателят на Локомотив Владислав Мирчев успя да засече центриране от корнер на близката греда и прати топката във вратата на Пирин.

С тази победа Пирин си връща първото място в класирането с актив от 49 точки. Благоевградчани имат аванс от 3 пункта пред втория Локомотив (София). Отборът от Горна Оряховица пък остава на 13-ото място с 19 точки.

ПИРИН 5:1 ЛОКОМОТИВ (ГО)
1:0 Старокин (20)
2:0 Карачанаков (31)
3:0 Гощелиани (33)
4:0 С. Георгиев (40)
5:0 Гощелиани (53)
5:1 Мирчев (79)

Пирин: 99. Петър Петров, 8. Орлин Старокин, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков, 13. Архан Исуф, 73. Венцислав Бенгюзов, 25. Гурам Гощелиани, 44. Конър Хендерсън, 31. Красимир Станоев, 17. Спас Георгиев, 14. Стилиян Николов

Локомотив: 1. Християн Христов, 22. Димо Атанасов, 18. Петко Цанков, 5. Тодор Таушанов, 83. Иван Пенев, 8. Иван Иванов, 10. Джунейт Яшар, 14. Стефан Иванов, 27. Янислав Цачев, 4. Даниел Стоянов, 23. Владислав Мирчев