Грешна стъпка за Локомотив (София) в Ловеч (видео)

Oтборите на Литекс и Локомотив (София) завършиха при резултат 1:1 в сблъсък от 24-ия кръг на Втора професионална лига. Попаденията в Ловеч реализираха Матеус Роча (33) и Християн Петров (65).

След това равенство тимът на Иван Колев излезе временно на първото място с актив от 46 точки, колкото има и Пирин (Благоевград). Литекс пък е на осма позиция с 27 пункта.

Първата интересна ситуация се откри още в четвъртата минута, когато Николай Цветков стреля от пряк свободен удар, но кълбото не намери очертанията на вратата. Две минути по-късно Мики Орачев отново показа, че се намира в добра форма. Крайният бранител получи добра възможност да вкара във втори пореден мач, но шутът му прелетя над вратата.

В 33-ата минута халфът на "железничарите" Матеус Роча откри резултата. Той се разписа от близка дистанция след сериозно разбъркване в наказателното поле на Литекс.

Секунди преди края на първата част домакините се опитаха да затруднят защитата на Локомотив, но Божидар Митрев се справи със ситуацията.

Отборът на Живко Желев стигна до изравняването на резултата, след като в 65-ата минута Християн Петров се разписа с глава. Асистенцията за гола направи Пламен Николов.

В 73-ата минута Николай Цветков центрира опасно в наказателното поле, но Илия Шаламанов се намеси на ниво.

В 89-ата минута Петър Христов опита да изненада Божидар Митрев с удар от центъра на терена, но опитният страж улови без проблем. В 93-ата минута Николай Цветков стреля от пряк свободен удар, но кълбото не стигна до очертанията на вратата.

В следващия кръг Литекс ще гостува на Миньор (Перник), а Локомотив (София) ще спечели служебна победа срещу Кариана.

ЛИТЕКС - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 1:1

0:1 Матеус Роча (33)
1:1 Християн Петров (65)

Стартови състави:

Литекс: 99. Илия Шаламанов, 11. Галин Минков, 22. Пламен Николов, 15. Християн Петров, 77. Мартин Сандов, 23. Иван Митрев, 16. Иван Иванов, 12. Добромир Бонев, 34. Олег Димитров, 9. Стефан Неделчев, 5. Йоан Бауренски

Ст. треньор: Живко Желев

Локомотив (Сф): 21. Божидар Митрев, 2. Педро Ферари, 3. Марио Петков, 23. Мартин Василев, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев, 11. Георги Бабалиев, 89. Матеус Роча, 8. Николай Цветков, 18. Светослав Диков, 7. Александър Александров

Ст. треньор: Иван Колев