Мертенс не пожали Рома, Наполи е близо до топ 4 (видео)

Наполи победи с 2:0 Рома като гост и се доближи само на две точки от топ 4 в Серия "А". Неаполитанците стигнаха до успеха с два гола в края на първото полувреме. В 27-ата минута Дрис Мертенс откри резултата след страхотно изпълнение на пряк свободен удар. Седем минути по-късно отново той бе точен. Белгиецът се разписа с глава след центриране на Матео Политано.

През второто полувреме Рома опита да промени събитията на терена, но без успех. Тимът на Паоло Фонсека затвърди тенденцията да играе слабо срещу водещите отбори и трудно може да има претенции за участие в Шампионската лига. "Вълците" са на 6-о място, на три точки зад Наполи и на пет зад Ювентус и Аталанта.

В средата на седмицата Рома се класира за четвъртфиналите в Лига Европа след втора победа над Шахтьор (Донецк), но в първенството нещата не вървят толкова добре. В предишния кръг тимът загуби от Парма, а днес регистрира поражение, което вероятно ще се окаже фатално за амбициите за място в първата четворка.

Наполи не надигра "джалоросите" толкова убедително, колкото при разгрома с 4:0 през ноември, но направи достатъчно, за да заслужи трите точки. Пьотър Жиелински и Мертенс направиха пропуски в началото, но белгийският национал не сбърка в 27-ата минута, когато от пряк свободен удар простреля Пау Лопес.

В 34-ата Наполи матира домакините с три докосвания. Инсиние хвърли диагонален пас към Политано, той върна топката с глава към Мертенс и за него остана най-лесното. Това беше гол №100 за нападателя в Серия "А".

През второто полувреме Давид Оспина показа класа след воле на Браян Кристанте, а после спаси и удар с глава на Лоренцо Пелегрини. Гредата също попречи на халфа на Рома да върне един гол след час игра.

В края на мача в игра за Наполи се завърна Ървинг Лосано. Бившият футболист на ПСВ Айндховен беше извън терените в продължение на месеца заради контузия. Рома можеше поне да стигне до почетно попадение, но Оспина не позволи на Рик Карсдорп да го преодолее.

В следващия кръг "вълците" ще гостуват на Сасуоло, а Наполи ще посрещне Кротоне.