Ще излезе ли Левски от кризата срещу Берое - отговорът от Николай Костов

Мбапе изведе ПСЖ на върха при завръщането на Неймар (видео)

Пари Сен Жермен отново е на върха в Лига 1. Отборът на Маурисио Почетино отнесе с 4:2 един от конкурентите си за титлата Лион. Звездата на парижани Килиан Мбапе се отчете с два гола. Неймар се завърна на терена след едномесечно отсъствие. Той влезе в игра 20 минути преди края именно на мястото на френската звезда.

Мбапе откри резултата в 15-ата минута и вкара за 0:4 в 52-ата минута. Данило Перейра отбеляза второто попадение за гостите в 32-ата минута, а Анхел Ди Мария се разписа малко след почивката. Ислан Слимани намали в 62-ата минута, а Максуел Корне направи резултата малко по-почетен в 81-ата минута.

Килиан Мбапе вече има 30 гола от началото на сезона, а 20 от тях са в първенството. Днес той достигна своето попадение под номер 100 в Лига 1.

ПСЖ се възползва от грешката на Лил и оглави класирането. Двата отбора са с равен брой точки, но столичани са с по-добра голова разлика. Лион е трети, като изостава на три точки от първите два тима.

Тимът на Почетино се справи с опита за преса на съперника и чрез Марко Верати организира няколко отлични атаки. Над всички обаче беше Мбапе. В 15-ата минута след удар на Верати Антони Лопес изби, но топката стигна до световния шампион с Франция, който откри резултата.

До почивката Данило Перейра удвои, а в началото на втората част удар на Ди Мария от фаул мина през всички и се озова в мрежата. Последва асистенция на Верати за втория гол на Мбапе в мача.

Лион е най-успешният френски отбор в мачовете с ПСЖ последните години, но тази вечер нямаше шанс. Въпреки това домакините не се предадоха. Слимани намали, а Корне направи 2:4 в 81-ата минута. Мечтите за фантастичен обрат бяха спрени от Кейлор Навас, който изигра поредния си силен мач. Вратарят отрази удари на Екамби и Слимани.