Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Специя видя зор, но се справи с Каляри в отсъствието на Гълъбинов (видео)

Отборът на Специя записа труден успех с 2:1 при домакинството си на Каляри от 28-ия кръг на Серия “А”. Така новакът прекъсна серията си от пет мача без победа, като го направи в отсъствието на контузения български национал Андрей Гълъбинов.

И трите попадения паднаха след почивката. В 49-ата минута Роберто Пиколи засече центриране на Емануел Джаси и даде аванс на домакините. Той беше удвоен в 80-ата минута, когато Симоне Бастони центрира към Джулио Маджоре, след чието воле топката придоби странна траектория, но влезе в противниковата врата. Само три минути след това Гастон Перейро намали изоставането на сардинците, разписвайки се след изпълнение на корнер. До края на мача “рособлу” можеха да избегнат поражението, но голове на Наитан Нандес и Жоао Педро бяха отменени заради засади.

Така Специя събра 29 точки и заема 15-ото място в класирането, където Каляри е в зоната на изпадащите и по-точно на 18-ата позиция с 22 спечелени пункта.