Наинголан спаси Каляри срещу Сампдория в последните секунди (видео)

Отборите на Сампдория и Каляри завършиха наравно 2:2 на “Луиджи Ферарис” в двубой от 26-ия кръг на Серия “А”.

В 11-ата минута Жоао Педро даде преднина на сардинците, след като първият му шут беше отразен, но при втория нападателят на сгреши. В 15-ата съдията отсъди дузпа за “моряците” за фаул на Даниеле Ругани срещу Кейта Балде, но тя беше отмемена от ВАР заради засада на Фабио Куалярела. В 78-ата Бартош Бережински изравни за домакините, възползвайки се от чудесна асистенция на Гастон Рамирес. Пълният обрат в полза на генуезците стана факт само две минути по-късно, когато резервата Маноло Габиадини се разписа със страхотен шут. В последните секунди на добавеното време Раджа Наинголан донесе точка за гостите, след като беше точен с изстрел от голямо разстояние.

Така Сампдория се изкачи на 10-ата позиция в класирането с 32 спечелени пункта, а Каляри е на 17-ото място точно над зоната на изпадащите с 22 точки в своя актив.