Невероятно! Вратарят на Севиля спаси отбора си от загуба с гол в 94-ата минута (видео)

Севиля се добра до драматично равенство 1:1 с Валядолид като гост в мач от 28-ия кръг на испанската Ла Лига. Попадението за тима от Андалусия бе реализирано едва в четвъртата минута на добавеното време, но по-любоптиното беше, че то бе дело на вратаря на севилци Ясин Буну. Мароканският страж напусна очертанията на вратата си в отчаян опит да помогне на тима си да избегне поражението и след изпълнение на ъглов удар и голямо разбъркване пред колегата му Роберто, Буну се превърна в герой за отбора си. Топката се разходи по аутлинията, но не напусна очертанията на игрището с пълния си обем, срещна и страничния стълб, но в крайна сметка се озова в Буну, който показа завиден голов нюх и след асистенция на Жул Кунде изпрати кълбото в мрежата.

Така играчите на Юлен Лопетеги се пребориха за една точка и събраха общо 55, като заемат четвърта позиция. Севиля е на 4 точки зад третия Барселона, който в неделя гостува на Реал Сосиедад. Андалусийци обаче имат цели 10 точки преднина пред споменатия Реал Сосиедад и Бетис. Валядолид пък е 16-и с 27 точки.

Преди драматичния завършек на срещата домакините бяха повели в резултата с гол от дузпа в 44-ата минута на чилийския ветеран Фабиан Ореяна. Наказателният удар бе отсъден след консултация на рефера Естрада Фернандес с ВАР. Нападателят на Валядолид Шон Вайсман падна в наказателното поле на Севиля, след като бе блъснат от противников футболист и това доведе до дузпата в полза на домакините.

През втората част гостите опитаха всичко, за да стигнат поне до равенство и накрая усилията им се увенчаха с успех. Преди гола на Буну нидерландската резерва Люк де Йонг на два пъти бе много близо до попадение след удари с глава. В 77-ата минута той направи невероятен пропуск и от съвсем близко разстояние уцели греда, а две минути преди края топката мина на сантиметри встрани от целта след удара му.

Това обаче не се оказа фатално за Севиля, тъй като тимът на Лопетеги имаше тайно оръжие, за което буквално в последните скунди домакините нямаха отговор.