Айнтрахт се развихри срещу Унион (видео)

Три поредни мача без победа в Бундеслигата бяха достатъчни на Айнтрахт и тимът си го изкара на Унион (Берлин), като го победи с 5:2 във Франкфурт. Играчите на Ади Хютлер показаха на столичани, че не са готови да се борят за място в Шампионската лига. Айнтрахт остана четвърти, но вече има аванс от 9 точки пред седмия Унион.

Головата фиеста се разви основно през първото полувреме. Андре Силва откри още във втората минута, но Макс Крузе изравни в седмата. В рамките на шест минути домакините поведоха с 4:1 след автогол на Андрих и попадения на Филип Костич и Силва. Крузе се разписа за втори път в самия край на първата част. Крайното 5:2 оформи влезлият като резерва Тимоти Чандлър в 92-ата минута.

Срещата започна вихрено от самото начало. Не бе изминала и една минута, когато след ъглов удар Кевин Трап трябваше да спасява топката на голлинията. Секунди по-късно Силва откри резултата с удар отблизо след центриране на Костич. Преднината на Айнтрахт не се запази дълго. Юлиан Риерсон проби отляво и върна към Крузе за изравнителното попадение.

Гостите изглеждаха опасни всеки път, когато атакуваха. Следващото избиване от голлинията на домакините бе дело на Джибрил Соу. Унион доминираше и създаваше положения, но не ги реализира. Това бе решително, тъй като в 35-ата минута домакините избухнаха с три гола в рамките на 6 минути. Началото бе след странен автогол на Андрих, който опита да върне към вратаря, но Андреас Луте се подхлъзна и позволи на топката да се озове в мрежата.

Костич и Силва вкара два бързи гола и Айнтрахт вече имаше сериозна преднина. Удар с глава на Крузе запази малко надежди за Унион, но преднината на съперника бе прекалено голяма.

След почивката темпото не бе чак толкова високо. Първата опасна ситуация за второто полувреме дойде чак в 60-ата минута, когато Даичи Камада стреля от границата на наказателното поле, но твърде слабо, за да затрудни Луте. Малко по-късно гостите имаше шанс да намалят, но Трап направи великолепно спасяване. Играта се накъса след направените смени. Андрих удари греда малко преди края, а в добавеното време Чандлър направи резултата 5:2.