Сестри Стоеви и Линда Зечири отпаднаха от Суперсериите в Бирмингам

Европейските шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева отпаднаха във втория кръг на двойки жени на силния турнир по бадминтон от сериите Супер 1000 в Бирмингам (Англия) с награден фонд 850 хиляди долара. Сестрите, които са шести поставени в схемата, загубиха от представителките на Индия Ашвини Понапа и Сики Реди със 17:21, 10:21 за 33 минути.

Българките бяха догонващи в резултата през целия първи гейм, а в края Понапа и Реди взеха няколко поредни точки и спечелиха. Във втория гейм след 9:9 индийките направиха серия от 12:1 и без проблеми затвориха мача.

На сингъл жени Линда Зечири отпадна във втория кръг след поражение от поставената под номер 2 в схемата японка Нозоми Окухара с 6:21, 13:21 за 28 минути. Другата българка Мария Мицова загуби късно снощи на старта от Супанида Катетхонг от Тайланд с 11:21, 7:21 за 24 минути.