Олимпиакос отново изненада Арсенал на "Емиратс", но този път бе по-безболезнено (видео)

Олимпиакос победи за втори пореден сезон Арсенал на "Емиратс". Гръцкият шампион надделя с 1:0 над лондончани, които обаче се класираха за 1/4-финалите на Лига Европа, след като спечелиха с 3:1 в Пирея преди седмица. През миналия сезон "топчиите" отпаднаха от този съперник в първата фаза на елиминациите на турнира, въпреки че триумфираха с 1:0 в Гърция. Реваншът обаче се оказа кошмарен за "артилеристите", които бяха изхвърлени от турнира след попадение на Юсеф Ел Араби в 120-ата минута. Именно Ел Араби (51') отбеляза единствения гол и днес. Играчите на Микел Артета пропиляха няколко чудесни възможности, като най-сериозни бяха пропуските на Обамеянг. Гостите дори останаха с човек по-малко след червения картон на Ба, но това не помогна на Арсенал да избегне поражението.

Голямата новина в състава на "топчиите" бе, че капитанът Пиер-Емерик Обамеянг се завърна на върха на атаката, след като Микел Артета го остави на пейката в дербито срещу Тотнъм като наказателна мярка за дисциплинарно провинение на габонеца. Ектор Белерин също се завърна сред титулярите, както и Мохамед Елнени, Дани Себайос и Никола Пепе. Соареш, Партей и Йодегор останаха на пейката за началото, а Букайо Сака не бе в групата.

В състава на Олимпиакос имаше пет промени в сравнение с последния шампионатен мач с Лариса - Ба, Реабчюк, Камара, Масурас и Ел Араби стартираха за гостите.

Първото полувреме не предложи кой знае какви емоции. Гостите владееха повече топката, но темпото бе ниско. Все пак двата отбора създадоха общо три много добри положения за гол. В 18-ата минута Себайос изведе добре Пепе, но ударът на французина премина встрани. Само две минути след това гърците имаха още по-чиста възможност. Са изрита силно топката напред и по този начин на практика изведе Ел Араби сам срещу Лено. Стражът на Арсенал обаче запази самообладание и спаси с крак. В 24-тата минута и Обамеянг получи страхотен пас от Себайос, напредна и стреля от 11 метра, но топката премина над вратата.

Олимпиакос започна много активно второто полувреме и след два пропуска на Фортунис се стигна до 51-вата минута, когато гостите взеха аванс. Себайос загуби топката, след което Фиртунис намери Ел Араби. Ударът на последния рикошира в Габриел и влезе във вратата на Лено.

В 60-ата минута Арсенал имаше чудесна възможност да изравни, но силен удар на Пепе рикошира в Смит Роу и това спаси гостите.

Последваха още два големи пропуска на Арсенал. Първо Йодегор стреля на вратата, а след това Обамеянг излезе очи в очи със стража на гостите, но топката премина встрани от далечната греда. Обамеянг пропусна още една добра възможност, а седем минути пред края гостите останаха с човек по-малко, след като Ба получи жълт картон заради нарушение, на което реагира и получи мигновено втори такъв.