Мартин Атанасов и Зиратбанк играха силно, но загубиха първия финал на “Чалънж къп” от Милано (видео + галерия)

Националът Мартин Атанасов и неговият турски клуб Зиратбанк (Анкара) загубиха драматично като гости от Алианц (Милано) с 2:3 (25:22, 19:25, 25:18, 18:25, 9:15) първия финал от турнира “Чалъндж къп”.

Мартин Атанасов и съотборниците му изиграха изключително силен двубой и на два пъти повеждаха в резултата с 1:0 и 2:1 гейма, но в крайна сметка Алианц успя да постигне пълен обрат и да спечели двубоя с 3:2 гейма.

Така Зиратбанк, който спечели редовния сезон в Турция, ще трябва да гони задължителна победа в реванша, за да се стигне до "Златен гейм", който да определи победителя в турнира.

Мартин Атанасов изигра пореден силен мач и заби 17 точки (53% ефективност в атака, 19% перфектно и 56% позитивно посрещане - +4) и бе втори по резултатност. Националът на България сгреши 7 начални удара и 3 атаки.

20 Мартин Атанасов и Зиратбанк играха силно, но загубиха първия финал на “Чалънж къп” от Алианц (Милано) 20 Мартин Атанасов и Зиратбанк играха силно, но загубиха първия финал на “Чалънж къп” от Алианц (Милано)

Над всички за Зиратбанк бе нидерландският диагонал Вутер Тер Маат с 27 точки (1 блок, 58% ефективност в атака - +17). Бедърхан Бюлбюл добави още 11 точки (1 дия 1 блок, 64% ефективност в атака - +5).

20 Мартин Атанасов и Зиратбанк играха силно, но загубиха първия финал на “Чалънж къп” от Алианц (Милано)

За Милано френският диагонал Жан Патри бе най-резултатен с 15 точки (1 ас, 3 блока, 44% ефективност в атака - +10), Словенският център Ян Кожамерник добави 13 точки (5 аса, 2 блока, 38% ефективност в атака - +11).

Канадецът Стивън Маар влезе като резерва в третата част на мястото на Тине Урнаут, остана на игрището до края на мача, имаше основен принос за обрата и записа 12 точки (2 аса, 1 блок, 60% ефективност в атака, 25% перфектно посрещане, 50% позитивно посрещане - +10).

Решителният втори финал в турнира “Чалъндж къп” е на 24 март (сряда) в Анкара.

Първа финаланата среща в турнира “Чалъндж къп”:

АЛИАНЦ ПАУЪРВОЛЕЙ, МИЛАНО (ИТАЛИЯ) – ЗИРАТБАНК, АНКАРА (ТУРЦИЯ) 3:2 (22:25, 25:19, 18:25, 25:18, 15:9)

МИЛАНО: Рикардо Сбертоли 2, Жан Патри 15, Юки Ишикава, Тине Урнаут 8, Ян Кожамерник 13, Матео Пиано 10 – Никола Пезарези-либеро (Лука Башич 1, Никала Далдело, Луан Вебер 3, Стивън Маар 12)

Старши треньор: РОБЕРТО ПИАЦА

ЗИРАТБАНК: Арслан Екши 1, Вутер Тер Маат 27, МАРТИН АТАНАСОВ 17, Маартен Ван Гардерен 9, Бедърхан БюлБюл 11, Емин Гьок 9 – Беркай Байрактар-либеро (Ибрахим Ючел, Буракхан Тосун 2, Юсуф Екен)

Старши треньор: ДЖАМПАОЛО МЕДЕЙ.