Перуджа изравни 1/4-финалния плейоф срещу Милано след обрат (видео + снимки)

Италианският волейболен гранд Сър Сейфти Конад (Перуджа) успя да изравни резултата в 1/4-финалния плейоф срещу Алианц (Милано). Играчите на Витал Хейнен направиха обрат като гости и се наложиха с 3:1 (23:25, 25:23, 25:23, 25:20) в мач №2 от серията помежду им, игран снощи.

Алианц (Милано) шокира Перуджа и е на крачка от най-голямата сензация в Италия (видео + снимки)

Така Перуджа изравни резултата в плейофната серия на 1-1 победи. Третата решаваща среща между двата тима е в неделя (21 март) от 19,00 часа българско време в Перуджа.

Освен с обрата, двубоят ще се запомни с изгонването на треньора на Милано Роберто Пиаца в средата на четвъртия гейм заради бурно оспорване на съдийско решение, което след видеоповторение в крайна сметка бе дадено в полза на Перуджа.

Над всички за Перуджа бе кубинската суперзвезда Вилфредо Леон със страхотните 28 точки (2 блока, 2 аса, 67% ефективност в атака и 45% позитивно посрещане) за победата.

За домакините от Милано френският диагонал Жан Патри (1 блок, 3 аса и 50% ефективност в атака) и Тине Урнаут (3 блока, 1 ас, 37% ефективност в атака и 42% позитивно посрещане) реализираха 16 и 15 точки.

АЛИАНЦ (МИЛАНО) - СЪР СЕЙФТИ КОНАД (ПЕРУДЖА) 1:3 (25:23, 23:25, 23:25, 20:25)

МИЛАНО: Рикардо Сбертоли 5, Жан Патри 16, Тине Урнаут 15, Юки Ишикава 12, Матео Пиано 5, Ян Кожамерник 10 - Никола Пезарези-либеро (Никола Далдело, Луан Вебер 1, Леандро Моска 1, Стивън Маар)

Старши треньор: РОБЕРТО ПИАЦА

ПЕРУДЖА: Драган Травица, Тийс Тер Хорст 14, Вилфредо Леон 28, Олег Плотнитский 12, Фабио Ричи 3, Себастиан Соле 12 - Масимо Колачи-либеро (Алесандро Пичинели, Шарън Върнън-Евънс 3, Ян Цимерман, Роберо Русо 7, Мачией Музай 2)

Старши треньор: ВИТАЛ ХЕЙНЕН.