Костов игра 90 минути при победа на Олимпиакос над Анортозис (видео)

Станислав Костов записа пълни 90 минути за своя Олимпиакос (Никозия) в сблъсъка с Анортозис от 3-ия кръг на шампионския плейоф в първенството на Кипър. Неговият тим се наложи с 2:0, но българският нападател не се разписа в този мач.

Олимпиакос поведе още в 9-ата минута, когато Ка Фабрис получи дълъг пас, освободи се от защитата и вкара за 1:0.

След това Анортозис натисна и създаде куп положения пред вратата на домакините, но и вратарят Неофитос Михал направи няколко блестящи спасявания.

Така Олимпиакос удържа преднината си, а в добавеното време домакините организираха бърза контраатака, Кингсли Сарфо изскочи зад защитата и хладнокръвно реализира за крайното 2:0, подпечатвайки успеха на своя тим.

Въпреки победата Олимпиакос остава на последното 6-о място в първата шестица с 37 точки. Анортозис заема 4-ата позиция с 53 точки. Водач е Омония с 63 точки.