Трябваше ли да бъде изгонен Роналдо за този "крак-брадва"? (видео)

Суперзвездата на Ювентус Кристиано Роналдо реализира хеттрик още през първото полувреме в гостуването на Каляри в мач от 27-ия кръг на Серия "А". Португалският голаджия обаче можеше да бъде изгонен още в 14-ата минута за изпълнение тип "крак-брада" в брадичката на вратаря на домакините Алесио Краньо.
При резултат 0:1 в 14-ата минута Роналдо се опита да засече центриране отляво, но стражът на Каляри го изпревари за топката, докато пък CR7 заби бутоните си в лицето му, след което го удари и с дясното си бедро, заради инерцията.
Кристиано получи жълт картон за интервенцията си, а Краньо няколко минути получаваше медицинска помощ и брадичката му беше залепена, но кръвта от устата му продължи да тече още доста време.
Трябваше ли да бъде изгонен Роналдо в този момент?