Кристиано показа, че говори само на терена

Суперзвездата на Ювентус Кристиано Роналдо изигра силен двубой и се отчете с хеттрик при победата с 3:1 над Каляри. Така той логично беше избран за Играч на мача и следователно трябваше да даде интервю след края на срещата. Португалецът обаче отказа да говори пред камерата на телевизията, като най-вероятно това се дължи на множеството критики по негов адрес след отпадането от Порто в Шампионската лига. Една от тях беше от страна на Фабио Капело, който намекна, че “ветераните в Ювентус се показват след победите, но се крият след загубите”.
Кристиано изригна с хеттрик за едно полувреме, Ювентус сграбчи здраво третото място (видео)
Междувременно, Роналдо
предизвика полемика в самия мач
, след като нарани лицето на противниковия страж Алесио Краньо при свой опит да играе с топката. Съдията му показа жълт картон, но според президента на Каляри Томазо Джулини нападателят е трябвало да бъде изгонен заради това свое действие. Също така Кристиано отпразнува третия си гол с любопитен жест, посочвайки ухото си пред една от камерите край терена.