Кристиано изригна с хеттрик за едно полувреме, Ювентус сграбчи здраво третото място (видео)

Тимът на Ювентус надигра с 3:1 като гост Каляри в среща от 27-ия кръг на италианското първенство. Кристиано Роналдо реализира хеттрик за едно полувреме, като имаше идеална възможност и за още едно попадение в самия край, но я пропиля. Хеттрика на Роналдо можем да наречем перфектен, защото той порази противниковата врата по веднъж с левия и десния крак, както и с глава. Той бе точен в 10-ата, 25-ата и 32-ата минута, като второто му попадение бе от дузпа, която сам си спечели. Все пак вечерта можеше и да се окаже доста по-неприятна за 36-годишния ветеран, ако съдията Джанпаоло Калварезе бе по-строг и го бе отстранил от игра малко след първия гол.

В 61-ата минута Джовани Симеоне върна надеждите на домакините с гол за 1:3, но този резултат не бе промен до края. Старата госпожа отпадна драматично от Шампионската лига и ще хвърли всички сили за максимално силно класиране в Серия "А". Въпреки успеха тази вечер "бианконерите" имат малки шансове да защитят Скудетото, като в момента са трети в класирането, на 10 точки зад лидера Интер, който е с 65 и с мач повече от торинци. Каляри е 17-и с 22 точки и основната задача пред тима до края на сезона ще е да запази мястото си в италианския елит.
Алваро Мората и Кристиано Роналдо водеха атаката на Старата госпожа, като по двата фланга действаха Федерико Киеза и Деян Кулушевски. Джовани Симеоне и Жоао Педро пък оформиха нападателния дует на тима от Сардиния.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Десет минути бяха достатъчни на Кристиано Роналдо, за да отбележи поредния си гол. 36-годишният португалец опъна мрежата зад стража на Каляри Алесио Краньо с безпощаден удар с глава след центриране от корнер на Хуан Куадрадо.
В 14-ата минута имаше спорен момент, като в центъра му отново бе Роналдо, но този път в негативен аспект. Португалецът посегна опасно с крак към вратаря Краньо в опит да играе с топката. Кракът на "седмицата" срещна тялото на стража и Кристиано бе санкциониран с жълт картон. Въпросът в тази ситуация бе дали Кристиано не заслужаваше и червен картон.
В 22-ата минута Алваро Мората направи доста сериозен пропуск. Испанецът получи прекрасен пас от Федерико Киеза в наказателното поле на домакините, но от съвсем близко разстояние стреля лошо право в ръцете на Краньо.
Малко след тази ситуация Мората направи този път доста по-сполучливо отиграване, намирайки с хубав пас в наказателното поле Кристиано Роналдо. Португалецът изпревари Краньо и игра с топката, а стражът го събори на земята и за рефера Джанпаоло Калварезе нямаше съмнения - дузпа за "бианконерите". Кристиано Роналдо не сбърка от бялата точка и направи преднината на тима си в резултата по-комфортна.
В 32-ата минута резултатът вече бе 0:3, а сигурно се досещате за името на автора на попадението. Заелият позиция в наказателното поле, леко вдясно от вратата, Кристиано получи хубаво подаване от Киеза и с брилянтен изстрел с левия крак не остави шансове на Краньо - 0:3.
Няколко минути след третия си гол, Кристиано имаше шанс и за четвърти, но малко не му достигна, за да преодолее отново стража на домакините.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

В първия четвърт час на второто полувреме играчите на Каляри доста по-активно се опитваха да създават работа на Войчех Шчесни и успяваха да го сторят. Полският страж трябваше да се намесва след далечни удари, но в 61-ата минута бе безпомощен. Синът на наставника на Атлетико Мадрид Диего Симеоне - Джовани, се измъкна от отбраната на "бианконерите" в наказателното поле и след пас отдясно на Габриеле Дзапа изпрати топката във вратата.
Интересни моменти имаше и пред двете врати, като Кристиано бе близо до четвърти гол с опасен изстрел, а домакините имаха претенции за дузпа след падане на Жоао Педро. Според домакините Адриен Рабио бе действал непозволено срещу капитана на Каляри, но Калварезе реши, че няма основания да посочва бялата точка. В друга ситуация преди това, още в началото на втората част, домакините отново искаха да получат дузпа, този път за игра с ръка на Хуан Куадрадо. На ТВ повторенията обаче ясно се видя, че колумбиецът играе с глава и оттам се стига до неволното докосване с ръка.
В заключителните минути удар на резервата Гастон Перейро мина застрашително близо до десния страничен стълб на Шчесни, но домакините така и не успяха да накарат играчите на Андреа Пирло да треперят за победата в края. Буквално в последните секунди на добавеното време пък Роналдо имаше наистина златен шанс за четвърто попадение. Португалецът бе изведен очи в очи с Краньо, имаше и достатъчно време да избере вярното решение, но стреля над вратата, а веднага след това се чу и последният съдийски сигнал в двубоя.
С изявите си днес Кристиано отново сътвори интересни и впечатляващи постижения. Той записа втория си най-бърз хеттрик в своята славна кариера. Единствено срещу Еспаньол през 2015 година с екипа на Реал Мадрид CR7 съумява да вкара три гола за по-кратко време - в рамките на 20 минути. С попаденията си на "Сардиния Арена" Кристиано вече има и отбелязан гол на всички 18 стадиони, на които е стъпвал в Серия "А".