Монтана удари Пирин за завършек на редовния сезон

Волейболистите на Монтана приключиха с категорична победа редовния сезон в първата осмица на Суперлигата. Воденият от Даниел Пеев тим надигра като гост Пирин (Разлог) с 3:0 (25:19, 25:21, 27:25) в среща от последния 14-и кръг, игран тази вечер в зала "Септември".

Така Монтана завърши на 5-о място в крайното класиране с 24 точки след 8 победи и 6 загуби, с колкото приключи и 4-ия Марек Юнион Ивкони (Дупница), но с 25 точки. Двата тима ще играят един срещу друг в 1/4-финалните плейофи, които предстоят.

Пирин пък завърши на последното 8-о място с едва 4 точки след 1 победа и 13 загуби. Разложани ще играят в плейофите за оставане в първата осмица и място в 1/4-финалите срещу победителят от втората осмица Локомотив (Пловдив).

Монтанчани имаха пълен превес в първия гейм и закономерно поведоха след 25:19. Впоследствие, играта продължи равностойно във втората част, гостите от Монтана успяха да обърнат и да поведат в резултата. До края и двата отбора имаха силни моменти, но монтанчани увеличиха аванса си след 25:21. Третата част тръгна под диктовката на разложани и бе доста оспорвана в края. Домакините от Пирин имаха цели два геймбола, но не успяха да ги направят. Блокадата на гостите реши спора и в крайна сметка Монтана спечели чисто мача след 27:25 и 3:0.

Над всички за Монтана бе руският диагонал Максим Сапожков с 20 точки (2 аса и 58% ефективност в атака), а капитанът Радослав Попов добави още 13 точки (65% ефективност в атака и 71% позитивно посрещане) за победата. За Пирин Петър Христов се отчете с 15 точки (1 блок и 44% ефективност в атака).