Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

С четири победи с туш Айлен Ахмедова си осигури участие на Европейското в Дортмунд

С четири победи с туш състезателка от Търговище си извоюва участие в Европейското първенство по борба в Дортмунд. Айлен Ахмедова стана безапелационна шампионка в категория 50 кг на Държавно лично-отборно първенство за юноши и девойки до 20 години в Бургас, съобщиха от Спортен клуб по борба "Олимпиец" в областния град.

От клуба допълват, че успешно е приключило поредното състезание за "Олимпиец" и за спортното училище "Никола Симов" в Търговище. В надпреварата в морския град търговищкия клуб е представен от четирима състезатели.

Успехът на Ахмедова при дамите й гарантира участие на Европейското първенство в Германия през юни.

Отлично представяне - с три убедителни победи и само на крачка от златото е останал Серхат Ахмедов при 86-килограмовите. Макар и за първа година при по-големите, Ахмедов показа, че мястото му е на стълбичката, коментират треньорите.

Поредно силно състезание, но извън медалитe, е записал Батухан Къратлъ в категория 74кг, постигайки две победи с технически туш. Състезателят на СК "Олимпиец" е спрян на 1/4 финалите, след атрактивна среща, а неговият противник е взел бронзово отличие по-късно, уточняват от треньорския щаб.

Снимка: БФБорба