Вердер остави Арминия в зоната на изпадащите (видео)

Вердер постигна победа с 2:0 при гостуването си на Арминия. По този начин "бременските музиканти" се отдалечиха на 11 точки от зоната на изпадащите за сметка на днешния си съперник, който е на 17-а позиция. Тимът на Франк Крамер пропусна възможност за кратко да се озове над чертата.

Гостите стигнаха до успеха през второто полувре. Джошуа Сарджънт откри резултата в 47-ата минута, а Кевин Мьовалд реализара второто попадение в 75-ата минута. Влезлият като резерва Нейтън Де Медина получи червен картон в 71-ата минута.

Домакините започнаха по-добре и в осмата минута бяха близо до гол. След ъглов удар Мануел Приетл отклони топката на близката греда, но Амос Пиепер не прецени отскока си и с глава прати топката покрай вратата. Рицу Доан също бе близо до попадение, но Омер Торпак блокира удара му.
Вердер не създаде нищо съществено през първата част, но веднага след почивката поведе. Центриране на Рашица бе отклонено и Сарджънт откри с удар отблизо. Десет минути по-късно Арминия пропусна нова двойна възможност чрез Доан и Хартел. Гостите продължаваше да има проблеми да стига до голови положения, но водеше, а от 71-ата минута беше и с човек повече.
Де Медина получи директен червен картон, а четири минути по-късно Мьовалд се разписа за 0:2, което прекърши Арминия, който записаха четвърти пореден мач без успех като домакин.