Вратарска грешка лиши Вердер от победа в Кьолн (видео)

Вердер (Бремен) пропусна шанса да спечели визитата си на Кьолн в Бундеслигата, след като грешка на вратаря Иржи Павленка позволи на домакините да стигнат до 1:1 в среща от 24-ия кръг. Седем минути преди края чешкият страж беше надигран във въздуха от Емануел Денис, след което Йонас Хектор се разписа на празна врата. Джошуа Сарджънт беше вкарал за Вердер след 66 минути игра. Българският халф в редиците на гостите Илия Груев не беше в групата за мача.

Бременчани изпуснаха да си решат двубоя веднага след попадението на Сарджънт, тъй като пропиляха две отлични възможности за втори гол.

Павленка наистина сгреши в 83-ата минута, но през първата част направи изключително спасяване след засичане на Елис Скири.

С това реми Кьолн се отдалечи на 4 точки от зоната на изпадащите. Вердер е малко по-напред в класирането и още на този етап е ясно, че доиграва сезона.