Кузбас надигра Енисей и Тодор Скримов и си осигури второто място в редовния сезон

Отборът на Кузбас (Кемерово) победи Енисей (Красноярск), с Тодор Скиримов, с 3:1 (25:14, 22:25, 25:12, 27:25) в отложен мач от 9-ия кръг в Суперлигата на Русия.

Така възпитаниците на Алексей Вербов си гарантираха второто място в крайното класиране на редовния сезон, а с това и директно класиране за турнира от “Финалната шестица” в Москва от 10 до 14 април.
По-рано Динамо (Москва) и Цветан Соколов спечелиха предварително редовния сезон и ще са домакини на двубоите от финалната шестица.

Главен герой за Кузбас в първата част стана Евгений Сивожелез, който заби успешно всичките си 5 атака, а в край на гейма добави и два аса – 25:14.
Гостите от Красноярск се провалиха напълно в третата част, след като грешаха изключително много на посрещане и в атака. Тодор Скримов и Ян Ерещенко завършиха успешно само 1 от общо 10 атаки.
В 4-ия гейм волейболистите на Енисей се завърнаха към силната игра и имаха сериозни шансове да вкарат двубоя в тайбрек, след като поведоха с 16:12. Александър Маркин и Иван Зайцев заиграха силно на контраатака и Кузбас изравни при 17:17. При резултата 25:25 диагоналът на Енисей Иван Полянский допусна грешка на начален удар, а при следващото разиграване Александър Маркин с единична блокада донесе успеха на тима от Кемерово с 27:25 в 4-ата и с 3:1 гейма в мача.
Иван Зайцев стана най-резултатен за Кузбас с 19 точки.
Александър Маркин добави още 16 точки. Евгений Сивожелез добави 15 точки (69% ефективност в атака - +12)
Бившият диагонал на Монтана Кирил Клец стана най-резултатен за гостите с 10 точки. Тодор Скиримов и Александър Крицкий добавиха по 9 точки.
Утре от 14,00 часа Кузбас и Енисей ще изиграят още един двубой. За Кузбас той вече няма никакво значение, но Енисей при победа запазва шанс да изпревари тима на Югра-Самотлор (Нижневартовск) в битката за 9-ата позиция.

КУЗБАС (КЕМЕРОВО) – ЕНИСЕЙ (КРАСНОЯРСК) 3:1 (25:14, 22:25, 25:12, 27:25)