Динамо (Москва) ще е домакин на турнира от “Финалната шестица”

Цветан Соколов и Динамо (Москва) спечелиха редовния сезон в Русия (видео)

Капитанът на националния отбор на България по волейбол Цветан Соколов и тимът на Динамо (Москва) ще бъдат домакини на турнира на “Финалната шестица” на руската Суперлига.

Московчани за първи път от 14 сезона спечелиха редовния сезон първенство и това им даде шанс да приемат решаващите двубои.

Динамо спечели редовния сезон за първи път след сезон 2006/07, когато за московчани играеха Матей Казийски и Теодор Салпаров, а Радостин Стойчев бе помощник треньор на Владимир Алекно.
Динамо затвърди позицията си след последния успех над Газпром-Югра (Сургут) с 3:0 гейма. Волейболистите на Константин Брянский имат 63 точки в актива си (22 победи, 2 загуби).
Динамо и вторият в крайното класиране (б.а. най-вероятно Кузбас) на редовния сезон се класират директно за участие в турнира на “Финалната шестица” в Москва от 10 до 14 април.
За останалите 4 места ще се играят плейофи – третият срещу 10-ия (Енисей с Тодор Скримов), 4-ият срещу 9-ия и 5-ият (Локомотив на Пламен Константинов) срещу 6-ия (Урал).