Голям обрат на Бетис доведе до четвърта поредна победа (видео)

Бетис постигна обрат от 0:2, за да стигне до победа 3:2 в домакинството си на Алавес. Гостите водеха на почивката след голове на Хоселу (12) и Едгар Мендес (24), но в последната третина на мача тимът на Мануел Пелегрини стигна до пълен обрат. Борха Иглесиас се разписа от дузпа в 61-ата минута и донесе победата на тима в 88-ата минута, а между двете му попадения Хоакин направи 2:2 в 81-ата минута.

Така Бетис записа четвърта поредна победа в Ла Лига и е шести в класирането, като изостава на шест точки от четвъртия Севиля. Алавес изпусна шанс за точки и остава предпоследен, а две точки го делят от първия отбор над чертата, който е Елче.

Тимът на Пелегрини започна добре, като имаше контрол върху топката и случващото се на терена. Гостите бяха разположени доста дефанзивно. В 12-ата минута обаче те получиха неочакван подарък. Сидней, който играеше на мястото на контузения Виктор Руис, направи двойна грешка. Бразилският централен защитник първо загуби топката, а след това извърши нарушение на пред  наказателното поле. Хоселу се възползва от ситуацията, след като намери дупка в стената и с мощен удар откри резултата.
Бетис реагира бързо и създаде две възможности. Миранда опита да изненада Пачето с удар от дистанция, а Хуанми също не успя да реализира. Алавес имаше два вкарани гола в последните си пет мача, но в 24-ата минута удвои аванса си. Центриране на Дуарте завърши с удар с глава на Едгар Мендес. До почивката домакините пропуснаха още шансове и удариха греда.
Пелегрини пусна Хоакин и Борха Иглесиас на почивката и те обърнаха мача. "Зелено-белите" се изнесоха още по-напред и продължиха да създават положения. Настоятелността им даде резултат в 61-ата минута, когато Иглеасиас вкара от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Фекир.
Към края домакините наложиха тотален натиск. Хоакин, който се включи много активно, изравни в 81-ата минута, което допълнително изнерви съперника. Легендата на клуба се разписа след великолепен удар с глава. Две минути преди края Борха Иглеасиас, също с глава, наказа гостите и пълният обрат бе факт.